Historie-Nirvana

24. srpna 2009 v 13:33 | Autor blogu-Kačka |  Nirvana
Tento příběh nemá dobrý konec.

Tuto kapelu založili v malém dřevařském městečku Aberdeenu, dva kluci jménem Kurt Cobain a Kris Novoselic
Skupina je považovaná za zakladatele stylu grunge.
Nirvana vznikla v roce 1988 a ve stejném roce vydala svůj první singl Love Buzz/Big Cheese. O rok později vychází jejich debutové album Blech.
Ve skupině na chvili zasedl za bicí Aron Buckhardam. Nirvana vystřídala hodně bubeníků, ale až poslední David Grohl vyhověl požadavkům této skupiny.
V roce 1991 jim vyšla
druhá deska s názvem Nevermind.Toto album odstartovalo jejich raketový vzestup. Ještě aby né ,když co píseň to perla. Ať je to melodická Smells Like Teen Spirit ,nebo melancholická Something In The Way.
Ve stejném roce objevil Kurt heroin a stal se závislím.
Začátkem roku 1992 se Kurt oženil se zpěvačkou ze skupiny Hole-Courtney Love.- 18.8.1992 se jim narodila dcera Frances Bean Cobain.
Téhož roku vydali třetí desku s názvem Incesticide tentokrát je o něco drsnější než předchozí ale to nic nemění na její kvalitě.
V tomto roce měl Kurt podle svých slov v knize:Nirvana Come As You Are přestat brát drogy.-Nevím jak vy ,ale já tomu věřím jelikož bojoval o dceru ,kterou miloval.- Málo kdo mu věřil ,dokonce i Dave a Kris byli ze začátku na pochybách ,ale na konec se za něj přece jen postavili.
V roce 1993 vychází předposlední album In Utero (V Děloze) a ani tentokrák kluci nezklamali.Opět dokázali něco co si ostatní mysleli že už nejde. Opět se překonali a přišli s dalšími dvanácti perlami v podobě svých nových,originálních a nikde neokoukaných písní.
Jak už název napovídá ,deska je plná lékařských termínů aspoň jeden najdete snad v každé skladbě. Když se na to zeptali Kurta při rozhovoru odpověděl ,že když píně psal ani si to neuvědomoval a ,že to nebyl záměr. Avšak ve skutečnosti měl být název úplně jiný: I Hate Myself And Wont To Die (Nenávidím se a chci zemřít.) Ovšem ten jim vydavatelství nepovolilo.Dokonce celé album mělo na mále.Vydavatelství dělalo různé posunky ,že by měli měli natočit jiné.Čekali totiž že napíší nějaké ,které bude mít více komerční zvuk,ale to se pletli Kurt opět ukázal ,že bude hrát co chce on a ,že nejsou komerční kapela. U příležitosti nového alba se vydali na šňůru ,ovšem podle kritiků už málo který koncert za něco stál.Což ale nebyla chyba kapely.Mezi koncerty bylo málo času a všichni členové byli unavení z věčného cestování.Bylo jasné, že nedostatek spánku si někde vybere svou daň.-Ale znáte kritikiky ti na všem hledají jen to špatné kdoví jestli to tak vůbec bylo.Podle mě mají hlavní slovo fanoušci.A ti byli spokojení.-
V listopadu ke konci turné se měla Nirvana objevit v pořadu MTV Unplugged. Od toho se čekalo že bude vůbec nejslabší ,písničky které měli zahrát se měnili každý den a nakonec zahráli seznam, který se sestavil ještě těsně před vystoupením.Ale to co se tam odehrálo čekal jen málo kdo.Všichni členové kapely měli dobrou náladu a Kurt se dokonce téměř celé vysoupení usmíval! Písničky nebyli pouze od Nirvany ale i od mnoha dalších interpretů.Bohužél jak CD tak DVD vyšli až po Kurtově smrti.
Další turné při kterém se měli dostat i do Prahy odstartovalo začátkem února a skončilo 6.března Kurtovím předávkováním v Římě.Kurt smíchal téměř 50 prášků proti bolesti a zapil to šampanským, až teprve po několika hodinách v nemocnici se ho podaří probudit.Tento pokus o sebevraždu se mu nepoved.
Den 8.dubna 8:40 si pamatuje každy fanoušek jako černé datum a čas. Právě onoho data a času byl nalezen Kurt Donald Cobain ve svém domě v Seattlu se smrtelnou dávkou heroinu v krvi a s prostřelenou hlavou.Soudní lékař však stanovil datum smrti na 4.dubna 1994.
Celého světa se zmocnil smutek.Všichni oplakávali nekorunovaného krále stylu grunge a generace X se stala sirotkem, někteří fanoušci ho následovali tak upjenlivě že spáchali sebevraždu a aby nebylo pochyb proč odešli zanechali dopis ve kterém vysvětlují že bez Kurta nemá už smysl žít.Všichni vzpomínali na jednoho kluka v otrhaných džínách s flanelovou košilí,dlouhými blonďatými (hnědými-nebo jinak obarvenými) vlasy a s upřímnýma modrýma očima, které dodávali jeho písničkám důkaz toho ,že všechno myslí vážně-smrtelně váže- a že jeho texty jsou pravdivé a plné pocitů.Snad všichni co mají s hudbou co dočinění se shodují na tom že s Kurtem odešla i poslední hvězda rock´n´rollu.
Něco nám tady však po sobě zanechal a to kus sebe, kus svých pocitů a to vše nám tady zanechal ve svých písničkách ,ale i to že člověk se nemusí stydět za to kdo je,že si namá všímat okolí které ho nechápe. A za to bychom mu měli být vděční.


LOVE,PEACE,EMPATHY 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ROckerKa ♥ ROckerKa ♥ | 22. července 2010 v 16:23 | Reagovat

Hrooozně moc krásnééé ♥

2 Kačka Kačka | E-mail | Web | 12. srpna 2010 v 13:14 | Reagovat

Děkuj :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama